Szkoła, uczelnia czy praca to tylko kilka z miejsc, które zazwyczaj wymagają od nas częstego drukowania. Niezwykle ważne są również sytuacje wymagające od nas dostarczenia do różnych instytucji dokumentów w formie fizycznej. W obecnych czasach większość z nas ma już w swoim domowym zaciszu drukarkę. Często urządzenie drukujące kupujemy pod presją czasu, zazwyczaj wtedy, gdy już następuje duża potrzeba wydrukowania czegoś. Ten wpis ma Ci więc podpowiedzieć, jaką drukarkę najlepiej wybrać. Zdecydowanie najpopularniejsze w ostatnim czasie są te atramentowe, dlatego to właśnie na nich się dziś skupimy. Koniecznie czytaj dalej!
Uniwersalne urządzenia drukujące
Z pewnością tak można określić drukarki atramentowe. Zazwyczaj użytkowane są w domach oraz przedsiębiorstwach. Drukarki atramentowe wykorzystują technologię wydruku dzięki atramentowi – ten jest nanoszony na papier z pomocą mikroskopijnych dyszy. Niewątpliwymi zaletami tego typu urządzeń drukujących jest ich dobre odwzorowanie kolorów oraz świetna jakość wydrukowanych grafik. Inna kwestia to koszt druku jednej kartki papieru — w przypadku urządzeń atramentowych wynosi on jedynie kilka groszy.
Urządzenia ze stałym zasilaniem atramentem
Coraz więcej użytkowników atramentowych urządzeń drukujących decyduje się na jeszcze korzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie — jest nim oczywiście zakup sprzętu ze stałym zasilaniem atramentem. Wszystko dlatego, że urządzenia tego typu oferują jeszcze większe oszczędności związane z drukowaniem. System CISS (stałe zasilanie atramentem) pozwala na transport tuszu do głowicy drukarki z pomocą rurek. Taki sposób wykonywania druku nie wymaga nagrzewania bębna, co z kolei przekłada się na obniżenie zużycia energii elektrycznej. Także uzupełnianie tuszy odbywa się tu z korzyścią dla Twoich finansów (sam dolewasz do zasobnika tusz z większej buteleczki) oraz środowiska naturalnego, poprzez ograniczenie odpadów związanych z opakowaniami po zużytych tonerach. Wszystkie te aspekty, składają się na TCO, czyli całkowity koszt posiadania atramentowego urządzenia drukującego. Ten w jego przypadku jest niski, co przekłada się na realne oszczędności.